PROJEKTI

Mākslas terapija

Bērnu  un  jauniešu  interešu  izglītības  iestādē “Saules stariņi” centrā ir noslēdzies “Mākslas terapijas” projekts, kurš sākās aprīlī. Šis lieliskais projekts deva iespēju 20 bērniem ar īpašām vajadzībām labāk izprast sevi un pasauli ar krāsu palīdzību.

“Mākslas terapija” (no angļu valodas “Art- therapy”) – burtiski tulkojot, nozīmē “ārstēšanās ar mākslu”. Tā ir korekcijas un attīstības metode, kuras pamatā ir māksla. Mūsdienu speciālā psiholoģija un pedagoģija joprojām meklē efektīvāko korekcijas metodi. Kā rezultātā izglītības un audzināšanas procesā ar bērniem, kuriem ir attīstības traucējumi, tiek izmantota māksla. Mākslas terapija dod iespēju parādīt savu fantāziju izmantojot dažādus materiālus: guaša krāsas, koku lapas, mālu, flomāsterus, zīmuļus, diegus, akmeņus u.c. Brīvs, radošs process ļauj bērnam iepazīt kaut ko jaunu un, ar saviem atklājumiem, iepriecināt savus vecākus. Pietiek ar vienu māskals terapijas stundu nedēļā, lai bērns varētu noņemt stresu un aizmirst uzkrātas negatīvas emocijas, kā arī iegūt jaunas zināšanas par apkārtējo pasauli. Mākslas terapijas nodarbībās bērni mācās veidot balansu starp savu iekšējo pasauli un sabiedrības prasībām, kā arī iegūst ticību saviem spēkiem un savu nozīmi šajā pasaulē.

“Saules stariņi” nodarbībās, bērni savus pārdzīvojumus ko nespēj izrunāt ar vārdiem, attēlo savos zīmējumos. Zīmējot un izmantojot krāsas, bērni atspoguļo savu garīgo stāvokli un emocijas kā arī rāda savu iekšējo pasauli. Mākslas terapija palīdz vecākiem vairāk izprast bērnus kā arī identificēt viņu bailes. Šajās nodarbībās bērni attīsta sīko rokas motoriku, fantāziju, emocionālo uztveri, bet nodarbības rezultāts – bērnu un vecāku pozitīvs noskaņojums.

MŪSU CENTRS

Ielūdzam arī Jūs kļūt par mūsu draugu un pievienoties mūsu brīnišķīgo bērnu un pozitīvo vecāku saimei!

                   

GALERIJA

RAKSTIET MUMS